Książki - okręty myśli żeglujące po oceanach czasu i troskliwie niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia w pokolenie - Francis Bacon
piątek, 18 września 2009
Douglas Jackson - "Kaligula"

Kaligula

 

Barwna, trzymająca w napięciu powieść przygodowa. Akcja została osadzona w starożytnym Rzymie za rządów Kaliguli - jednego z największych okrutników nie tylko swoich czasów. Narratorem powieści jest niewolnik - Rufus, który na skutek splotów różnych okoliczności zostaje opiekunem cesarskiego słonia. Wydawałoby się, że nic nie może połączyć osób tak odmiennych - wielkiego władcy supermocarstwa i  stojącego najniżej drabiny hierarhii społecznej - niewolnika. A jednak coś łączy i sprawia, że ich losy łączą się ze sobą i nawzajem przeplatają. Nie należy również zapominać o Kupidynie -najlepszym i najsilniejszym cesarskim gladiatorze, którego postać również ściśle przeplata się z losami tamtej dwójki bohaterów.

Książka Jacksona to przede wszystkim dobra powieść sensacyjna, o niezłej fabule, dobrym piórze i spójnej, gładkiej akcji. Nie jest to dzieło wybitne, ale posiada w sobie potencjał wciągnięcia czytelnika w swoje zapisane karty. Karty pełne akcji, silnej przyjaźni, delikatnej miłości i dramatycznych przygód oraz "prawie" szczęśliwego zakończenia.

środa, 16 września 2009
Lisa Beth Kovetz - "Wtorkowy Klub Erotyczny"

Wtorkowy Klub Erotyczny

 

Cztery różne kobiety, w różnym wieku. Cztery różne mocno zarysowane postacie. A każda z nich pochodząca z innego środowiska i niosąca inny bagaż emocji i doświadczeń. Wszystkie łączy wspólna praca i coś jeszcze.... Wtorkowe spotkania w czasie lunchu, na których czytają napisane przez siebie opowiadania....

Opowiadania Erotyczne....

Do tego niezwykłego Klubu należą takie osoby jak: Aimee - młoda kobieta, która po zajściu w ciążę czuje się samotna i opuszczona przez męża fotografika; Brooke - niespełniona malarka z dobrego domu, której życiowy partner w dalszym ciągu poszukuje swojej tożsamości; Margot - dojrzała kobieta, o własnym stylu, konkretna i rzeczowa prawniczka, uzależniona od zakupów, które pozwalają jej zapomnieć o nieszczęśliwej miłości; oraz Lux - kiczowata, niewykształcona sekretarka, ale posiadająca największą wiedzę o życiu, o takim prawdziwym życiu. I to właśnie Lux, mimo iż początkowo nie lubiana, otwiera dziewczynom oczy na sprawy, o których nie mają lub nie chcą mieć pojęcia.

Mimo, że bohaterki książki są tak niezwykle różne, to jednak życie splata mocno ich losy ze sobą. Tworząc coś na kształt pajęczyny. Ich znajomość rozwija się powoli, kawłeczek po kawałeczku, po to by w przyszłości zaowocować czymś wspaniałym, czyli kobiecą przyjaźnią.

Świetna i odważna powieść dla każdej kobiety, dowodząca, że współczesne panie, mimo, że zaganiane pracą, domem, swoimi sprawami, nadal potrzebują innych, życzliwch im kobiet. Przyjaciółek, które zawsze wysłuchają, pocieszą, doradzą, przytulą. Po prostu będą w pobliżu z dobrym słowem i ciepłym gestem. Chyba nie ma nic wspanialszego niż prawdziwa przyjaźń :)

piątek, 04 września 2009
Anna Ziętara - "Układy dwójkowe"

Układy dwójkowe

Niepozorna i niewielka książeczka, a jednocześnie pełna treści. Zabawna, poważna, wciągająca, lekka, nudnawa, dla zabicia czasu, wartościowa, nijaka... Chyba każde określenie doskonale pasuje do tej powieści, z wyczuciem traktującej o zależnościach między ludźmi i wzajemnych relacjach... właśnie o układach dwójkowcych :)

Historia Anny, racjonalnej i rzeczowej dziewczyny, która zawsze i wszystko ma zorganizowane. Jest ona oparciem dla swoich przyjaciół w każdej chwili swojego życia, samej nie skarżąc się na swój los.   Pomaga rozwiązywać problemy, wysłuchuje i doradza. Ale żeby sama mogła zacząć żyć pełną piersią, musi "dorosnąć do młodości" i przebić swoją ochronną skorupkę budowaną przez lata. Tylko kto jej w tym pomoże?

Tagi
Czytam fantastykę Polacy nie gęsi II