Książki - okręty myśli żeglujące po oceanach czasu i troskliwie niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia w pokolenie - Francis Bacon
wtorek, 30 marca 2010
...

"Są 4 rzeczy których nie można cofnąć. Kamień..., który został rzucony. Słowo...,które zostało powiedziane. Okazja ... której się nie wykorzystało. Czas... który przeminął."

Krystyna Janda

21:45, selketowa , Zapiski
Link Komentarze (4) »
...

Przypowieść cygańska:

"Kiedy Bóg stworzył cały świat i myślał, że już robota skończona, usiadł siódmego dnia pod drzewem, żeby odpocząć. Nagle przypomniał sobie, że nie zrobił jednego: została mu nie tknięta cierpliwość i nie wiedział, gdzie by tu znaleźć dla niej najlepsze miejsce. Zaczął Bóg myśleć, co by z nią począć. Najpierw postanowił natchnąć nią wodę. I zrobił tak. Ale woda wyschła. Zapragnął więc tchnąć cierpliwość w drzewo, ale obarczone nią drzewo, ugięło gałęzie, rozłupało się i obróciło w próchno. Poszedł Bóg do skały i zawołał: „Skało, kamienna skało! Zsyłam ci oto moc cierpliwości!” Ale obarczona nią skała pękła rozkruszyła się w kamienie i piasek. Przyszło więc Bogu na myśl, że obdarzy cierpliwością człowieka, który żył w Raju. I zrobił tak. A człowiek stęknął, westchnął i wytrzymał. I odtąd ludzie potrafią znieść więcej niż woda, niż drzewo, niż skała."

16:19, selketowa , Zapiski
Link Komentarze (2) »
piątek, 26 marca 2010
Irena Matuszkiewicz - "Agencja Złamanych Serc"

Agencja Złamanych Serc

 

Zabawna, pełna humoru powieść o czterech zwariowanych przyjaciółkach, mieszkankach Torunia, które dawno, dawno temu miały nieszczęście źle ulokować swoje uczucia, co, niestety, ma swoje odbicie w ich dalszym życiu. Ale od czego mają siebie i swoje zwariowane pomysły? Dlatego też nie sposób się nudzić przy tej lekturze! Wartka akcja, dowcipne i żywe dialogi, interesujące postacie. I zaskakujące życiowe wybory. Książka w sam na miłe, wiosenne popołudnie :)

 

Opis książki:

" ... Cztery przyjaciółki,które niewłaściwie ulokowały uczucia, zakładają agencję kobiet skrzywdzonych przez mężczyzn. Ich celem stanie się zemsta i bolesne uderzenie po ich zasobnych kieszeniach. Powieść obyczajowa i sensacyjna w jednym. Wartka akcja, czarny humor i ironia. Miłość, przyjaźń i lojalność przeciwstawione światu niezbyt czystych interesów, władzy i pieniądza."

piątek, 12 marca 2010
Nicholas Sparks - "Noce w Rodanthe"

Po raz kolejny sięgnęłam po tego autora i po raz kolejny się nie zawiodłam, i po raz kolejny przeczytałam historię dwojga zwyczajnych ludzi, których połączyło piękne i dojrzałe uczucie. Uczucie, które mogłoby być idealne, gdyby nie to, że nie miało szans na dalsze istnienie i rozwój. Książka przedstawia kolejną odsłonę wielobarwnej miłości. Lektura w sam raz na jeden wieczór :)

Opis książki:

Rodanthe nadmorskie miasteczko na południowym krańcu Karoliny Północnej. Miejsce pełne tajemnic, wspomnień, a nade wszystko miłości... Trzy lata po rozwodzie z mężem, który porzucił ją dla innej kobiety, na prośbę swojej przyjaciółki Adrienne Willis przyjeżdża tu na tydzień, by zając się Gospodą. Kilkudniowa znajomość z nowo przybyłym gościem, chirurgiem Paulem Flannerem, przewraca jej świat do góry nogami. Paul i Adrienne postanawiają wspólnie spędzić resztę życia, ale los chce inaczej. Wspomnienie tej miłości towarzyszy jej przez lata.

wtorek, 02 marca 2010
Nicholas Sparks - "Pamiętnik"

Pamiętnik

 

Pełna ciepła historia pewnej miłości, opowiedziana wspomnieniami mężczyzny. Miłości, która od początku nie była łatwa, ale była tak silna, że przetrwała wszystko, aby móc w pełni rozkwitnąć i trwać. Wzruszająca opowieść, pełna uczuć, tęskonty i wyjątkowego klimatu. Książkę czyta się jednym tchem!

 

Opis książki:

W starym wytartym notatniku kryje się kronika pewnej miłości, która rozkwitła po zakończeniu II wojny światowej gdzieś w Karolinie Północnej. Noah Calhoun odczytuje ją wieczorami w domu opieki starej kobiecie cierpiącej na chorobę Alzheimera. Dzięki sile uczucia przeżywa na nowo cudowne chwile swojej wielkiej miłości. Przypomina sobie, kiedy w 1932 roku po raz pierwszy zobaczył Allie Nelson - ich potajemne spotkania, wspólne wakacje i trudny okres rozstania, gdy zniknęła z jego życia na czternaście lat...

Tagi
Czytam fantastykę Polacy nie gęsi II