Książki - okręty myśli żeglujące po oceanach czasu i troskliwie niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia w pokolenie - Francis Bacon
Blog > Komentarze do wpisu
Tess Gerritsen - "Prawo krwi"

Prawo krwi

 

Po książki tej autorki sięgam często i bardzo chętnie licząc na dobrą lekturę. Tak samo było i tym razem. Mimo nieznacznej liczby stron książka porywa nas w wir akcji już od pierwszej strony i nie wypuszcza ze swych objęć, aż do samego końca. Z każdym kolejny wydarzeniem pojawia się coraz więcej informacji, które ułatwiają czytelnikowi odkrycie misternie uknutej intrygi. Lekko zaskakujące zakończenie, nie spodziewałam się takiego rozwiązania, ale bardzo się cieszę, że takie zostało stworzone przez autorkę. W moim odczuciu idealnie pasuje do tej książki. "Prawo krwi" to nie tylko wątek sensacyjny, ale też dużo miejsca zajmuj tutaj wątek romantyczny. W trakcie kolejnych zdarzeń jesteśmy świadkami narodzin uczucia między głównymi bohaterami, a w miarę dalszego czytania widzimy stopniową ewolucję ich związku. I chociaż wolę Tess w thrillerach medycznych, to tutaj nie mogę się do niczego przyczepić. Książka jest naprawdę świetną lekturą, która dostarcza dużo emocji i rozrywki w trakcie czytania.

 

Opis książki:

UWAGA: Wcześniej powieść wydano pt. "Nigdy nie mów żegnaj"....

Willy nigdy nie uwierzyła w śmierć ojca. Wokół katastrofy amerykańskiego samolotu podczas wojny w Wietnamie nagromadziło się zbyt wiele pytań bez odpowiedzi. Dlaczego nie odnaleziono ciała? Kim był tajemniczy pasażer, którego istnieniu wszyscy zaprzeczają? Co się stało z ładunkiem?

Willy wyrusza do Azji, by odkryć prawdę o wydarzeniach sprzed dwudziestu lat. Szybko uświadamia sobie, że próbuje rozwikłać tajemnicę, którą nawet dziś chronią wpływowi ludzie. Mimo zagrożenia podejmuje prywatne śledztwo. Nieoczekiwanie pomocną dłoń wyciąga do niej Guy Barnard, antropolog pracujący na zlecenie armii. Czy potrafi ochronić ją przed śmiertelnym niebezpieczeństwem?


Przeczytam tyle ile mam wzrostu grubość grzbietu 2,2 cmczwartek, 14 listopada 2013, selketowa

Polecane wpisy

Komentarze
2014/04/18 12:35:18
Fajny blogasek :). Polecam artykuł: www.sii.org.pl/7281/aktualnosci/felietony/podatek-gieldowy-wszystko-co-powinienes-wiedziec-przed-koncem-roku.html
Fajnie napisany i świetna tematyka ;)
Czytam fantastykę Polacy nie gęsi II