Książki - okręty myśli żeglujące po oceanach czasu i troskliwie niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia w pokolenie - Francis Bacon
Blog > Komentarze do wpisu
Magdalena Witkiewicz - "Ballada o ciotce Matyldzie"

Ballada o ciotce Matyldzie

Niezwykle ciepła i kojąca książka! Jest to opowieść o przyjaźni, marzeniach, miłości i codzienności. Z każdej strony wylewają się emocje! Pełno tu łagodności, dobroci, optymizmu, serca i zwyczajnych gestów. Jest to niezwyczajna opowieść o tym, że warto mieć marzenia, bo one się spełniają. I chociaż początki tego spełniania nie są proste to jednak efekty mogą być zaskakujące, a przysłowiowy 'koniec świata' może być początkiem czegoś wyjątkowego. Również dobór bohaterów jest bardzo ciekawy, ponieważ uświadamia on czytelnikowi, że warto kogoś bliżej poznać zanim się go oceni. Ocena na podstawie powierzchowności może być bardzo krzywdząca i niesprawiedliwa. Język powieści jest prosty, łatwy i przyjemny w odbiorze, a krótkie rozdziały ułatwiają czytanie. Nie ma tutaj trudnych zdań, górnolotnych stwierdzeń czy nadmiaru wskazówek jak żyć. Nie, mamy tutaj wiele prostych prawd i mnóstwo dobrych rad, a wplecionych w treść w taki sposób, że ani nie irytują ani nie przeszkadzają w czytaniu, ale zmuszają czytelnika do refleksji i uświadamiają jak wiele prostych gestów i słów zapomina się w natłoku codziennego zabiegania. Jest to bardzo ciepła, podnosząca na duchu, zabawna i mądra książka.

 

Opis książki:

Wszystko zaczęło się od tego, że ciotka Matylda postanowiła umrzeć. Joance trudno się pogodzić z tą stratą, do tego los postawił przed nią jednocześnie tyle wyzwań… Macierzyństwo, kłopoty małżeńskie i tajemnicza firmę w spadku – tego doprawdy zbyt wiele. Na szczęście Joanka nie jest sama, ma Olusia i Przemcia, dwóch osiłków o gołębich sercach, i ukochaną ciotkę, która z nieba śledzi poczynania siostrzenicy.

Ciepła i pełna humoru książka o sile kobiet, które potrafią walczyć o swoje szczęście. Historia o przyjaźni, która przychodzi niespodziewanie, i miłości, której trzeba się uczyć na nowo. Powieść o tym, że jedni odchodzą, żeby zrobić miejsce innym, i że dobrych ludzi na świecie nie brakuje.


Pod hasłem - '"o, na, i, po, z, w...."

Polacy nie gęsi II - czytajmy polską literaturę

Balladao ciotce Matyldzie

środa, 02 października 2013, selketowa

Polecane wpisy

Czytam fantastykę Polacy nie gęsi II