Książki - okręty myśli żeglujące po oceanach czasu i troskliwie niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia w pokolenie - Francis Bacon
Blog > Komentarze do wpisu
Magdalena Kordel - "Sezon na cuda"

Sezon na cuda

 

Po raz kolejny odwiedziłam niezwykle ciepłe i czarodziejskie miejsce jakim jest Malownicze. To pełna dobrej energii opowieść, którą najlepiej przeczytać zimą albo w chłodny wieczór - wtedy w naszej duszy rozleje się takie przyjemne ciepło. Miłym akcentem jest to, że autorka sporo uwagi poświęca ręcznie robionym czapkom i szalikom, malowanych obrazom czy starym antykom - zwraca uwagę na rękodzieło i stara się wzbudzić zainteresowanie czytelników. Książka jest napisana lekko i zgrabnie z ogromną dawką dobrego humoru i zabawnych sytuacji. Nie raz uśmiałam się w głos z przygód, które spotkały Majkę. Ale chyba najbardziej w tej powieści ujęło mnie ludzkie dobro, serce i wrażliwość na los innych. Cieszę się, że autorka poruszyła te delikatne i trudne tematy oraz obdarzyła główną bohaterkę wielkim serduchem. Oczywiście wszystko jest tutaj proste i łatwe oraz dobrze się kończy, ale dla mnie istotne było zaszczepienie takich myśli w czytelniku, że warto się rozejrzeć i komuś pomóc, czasem wystarczy naprawdę drobny gest, ciepłe słowo czy zrobienie małego kroku, który ruszy machinę pomocy. Może jest to lektura odrobinę optymistycznie naiwna, ale od samego początku podbiła moje serce i cieszę się, że mogłam poznać tak fajnych bohaterów jak mieszkańcy Malowniczego. Nie mogę się doczekać, kiedy znów zawitam tutaj.

 

Opis książki:

Wyczekiwany powrót do malowniczego Uroczyska. Ciepła opowieść o miłości i walce z samotnością.

Maja zadomowiła się na dobre w Malowniczym - urokliwym miasteczku w Sudetach, gdzie uciekła z hałaśliwego miasta od przeszłości i byłego męża. Prowadzi pensjonat i żyje niespiesznym rytmem miejscowości, którą ponoć pod swoje skrzydła wziął jeden z aniołów.

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Maja postanawia zaprosić na Wigilię wszystkich mieszkańców. Jednak spełnienie oczekiwań gości wcale nie będzie proste!

W jednej chwili na Maję spadną problemy uczuciowe sąsiadów i przyjaciół. W dodatku jej córka zacznie zachowywać się dziwnie, a na horyzoncie pojawi się atrakcyjny mężczyzna. Kiedy jeszcze do drzwi pensjonatu zapuka nieznośna Paulina, która postanawia poszukać sobie w okolicy faceta, świat Mai stanie na głowie…


 

Pod hasłem - '"o, na, i, po, z, w...."

Przeczytam tyle ile mam wzrostu grubość grzbietu 2,2cm

Polacy nie gęsi II - czytajmy polską literaturę

Sezon na cuda

piątek, 25 października 2013, selketowa

Polecane wpisy

Czytam fantastykę Polacy nie gęsi II