Książki - okręty myśli żeglujące po oceanach czasu i troskliwie niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia w pokolenie - Francis Bacon
Blog > Komentarze do wpisu
Barbara Rybałtowska - "Koło graniaste"

Koło graniaste

 

Następna część tej niezwykłej sagi. Tym razem akcja dzieje się w powojenne Polsce. Historia przedstawia pierwsze kroki stawiane w zrujnowanych miastach, pierwsze próby poskładania popękanego życia w całość, pierwsze codzienne problemy w nowej rzeczywistości. Tym razem narrację prowadzi Zosia, a Kasia wypowiada się w formie pamiętnika. Z zapartym tchem śledziłam kolejne losy bohaterów, zwłaszcza Kasi, która wchodzi w wiek dojrzewania, poznaje pierwsze miłości i nawiązuje nowe przyjaźnie. Ich hart ducha, optymizm, dobroć i łagodność sprawiają, że czytelnikowi robi się ciepło w sercu i jeszcze bardziej angażuje się w tą historię. Warto zwrócić uwagę na język powieści - autorka posługuje się piękną polszczyzną, bawi się słowami i nimi czaruje, a ja ciągle jestem nim zauroczona. Książka jest pełna miłości, ciepła i dobrych emocji, dlatego czytanie jej było ogromną przyjemnością. Dodatkowo zachwycam się okładką - jest taka pełna optymizmu i nadziei, piękna!

 

Opis książki:

Część 3. Koło graniaste − prawdziwy obraz codziennego życia w pierwszych latach powojennej Polski. Wymarzony powrót do kraju okazuje się trudnym spotkaniem z komunistyczną rzeczywistością. Matka i córka trafiają z Afryki do Zamościa, w ich rodzinie pojawiają się nowe dzieci i nowe wyzwania – historia znów wikła ich losy, serwuje życiowe pułapki. Dzięki sile emocji, wbrew wszystkiemu, życie toczy się dalej..

Przeczytam tyle ile mam wzrostu grubość grzbietu 2,0 cm

poniedziałek, 18 marca 2013, selketowa

Polecane wpisy

Czytam fantastykę Polacy nie gęsi II