Książki - okręty myśli żeglujące po oceanach czasu i troskliwie niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia w pokolenie - Francis Bacon
Blog > Komentarze do wpisu
Krzysztof Kotowski - "Kapłan"

Krzysztof Kotowski -

 

Mój wzrok zdecydowanie przyciągnęła okładka tej książki, zaciekawienie wzbudził tytuł, więc wypożyczyłam tą powieść, którą przeczytałam jednym tchem. Wartka i wciągająca akcja przeplatająca się z zaskoczeniem i rozbawiającymi mnie do łez dialogami.  Książka jest na pewno intrygująca, ciekawa, urzekająca, tajemnicza, wciągająca i okraszona świetnym poczuciem humoru, a wszystko to zostało dokładnie wyważone co sprawia, że czytanie tej lektury to prawdziwa przyjemność, z której ciężko zrezygnować, aż do ostatniej strony.

 

Opis książki:

Seria dziwnych, trudnych do wytłumaczenia zdarzeń, zaginięć, rytualnych zabójstw wstrząsa miastem. Policja szybko orientuje się, że kluczem do rozwiązania zagadki jest tajemniczy duchowny, którego śladem rusza dwójka śledczych. Czy prastare mity o potężnym bractwie aurelitów mogą okazać się prawdziwe? Czy ich mroczny plan właśnie zaczyna się ziszczać? Wreszcie - kim jest człowiek o niezwykłych zdolnościach, nazywany przez wtajemniczonych Kapłanem, którego lękają się nawet aurelici. Legendy mówią, że on jako jedyny, może pokrzyżować zamiary bractwa. 

sobota, 26 listopada 2011, selketowa

Polecane wpisy

Czytam fantastykę Polacy nie gęsi II