Książki - okręty myśli żeglujące po oceanach czasu i troskliwie niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia w pokolenie - Francis Bacon
Blog > Komentarze do wpisu
Barbara Wood - "Ulica Rajskich Dziewic"

Barbara Wood -

 

Wspaniała, pełna magii historia zamknięta na kartach powieści. Autorka po raz kolejny mnie zaczarowała za pomocą słów, zmysłowości, emocji i egzotyki. Opowieść utkana z niteczek kultury arabskiej, dokładnie i fascynująco przedstawia świat kobiet i mężczyzn w religii muzułmańskiej, ich tradycje, zwyczaje, poglądy, pozycję. Pełno w niej smutku i miłości, które wzajemnie się przeplatając tworzą podstawę tej panoramicznej historii, której sekrety i tajemnice poznajemy z każdą kolejną stroną. Ciekawym zabiegiem jest to, że nie ma tutaj jednego głównego bohatera, tylko jest kilku i dlatego poznajemy przedstawioną historię  przez pryzmat ich skomplikowanych emocji oraz wzajemnych relacji. Powieść czyta się jednym tchem, z niecierpliwością przekładając kolejne strony, jest pełna barw i przesycona emocjami oraz zmysłowością.

 

Opis książki:

Gdy młodziutka Yasmina pada ofiarą gwałtu, okrywa hańbą nie tylko siebie, ale i całą rodzinę. Obyczaje islamu są dla niej bezwzględne. Wypędzona z Egiptu, przeklęta i skazana na śmierć, zwraca się w stronę kultury Zachodu, gdzie będzie musiała na nowo zbudować swoją tożsamość. Jednak los zechce, by po latach wróciła w rodzinne strony i poznała skrywane przez pokolenia tajemnice obłędu, cudzołóstwa, morderstwa... Ulica rajskich dziewic to nie tylko dzieje arystokratycznego klanu Raszidów, to także barwna opowieść o obyczajowości i historii Egiptu.

czwartek, 24 listopada 2011, selketowa

Polecane wpisy

Komentarze
sabinka.t1
2011/11/24 08:47:31
Wood ma świetne pióro :)
-
selketowa
2011/11/24 14:10:52
Zgadzam się :) Każda jej powieść dostarcza mi wiele emocji :)
Czytam fantastykę Polacy nie gęsi II