Książki - okręty myśli żeglujące po oceanach czasu i troskliwie niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia w pokolenie - Francis Bacon
Blog > Komentarze do wpisu
Robin Cook - "Czynnik krytyczny"

Czynnik krytyczny

Seria zgonów na skutek zakażenia gronkowcem w pewnej sieci szpitali, wzbudza zainteresowanie doktor Laurie Montgomery. Laurie jest tym faktem bardzo zaniepokojona, ponieważ jej mąż Jack ma się poddać operacji w jednym z tych szpitali. Lekarka zaczyna zagłębiać się w tą sprawę, chcąc aby mąż zrezygnował z  zabiegu. Niestety nie jest to takie łatwe. Jack nie chce słuchać o zmianie terminu zabiegu, a sieć szpitali nie chce ułatwić Laurie dojścia do prawdy, wszak nikt nie chce by kryzys wyszedł na światło dzienne.

Uwielbiam thrillery medyczne, jednakże w tym akurat zabrakło czegoś - akcji, napięcia, dynamizmu. Wątek przekładania operacji jest okropnie wydłużony, tak jakby miał tylko zapewnić odpowiednią ilość stron dla książki, ale niczego nie wnosić. Pojawia się wątek problemów administracyjnych tych szpitali, ale to również nie wnosi powiewu świeżości dla powieści. A sama końcówka jest taka bez polotu, lekko wymuszona. Ogólnie nie jestem zadowolona z tej książki, jest to jedna z gorszych pozycji tego autora. Niestety.

poniedziałek, 08 lutego 2010, selketowa

Polecane wpisy

Komentarze
m.tucha
2010/03/02 22:47:46
Zgadzam się. Uwielbiam książki Cook'a, ale ta była nijaka, jakby w ogóle nie jego autorstwa, przeczytałam,ale się męczyłam.
Pozdrawiam!
Czytam fantastykę Polacy nie gęsi II